لینک ثبت نام در دوره دوره عملی آموزش الستیک سرچ

روز جمعه 6 مرداد ساعت 8:30
روز جمعه 3 شهریور ساعت 17:30
برگزار کننده همایش برگزار کننده : دانشگاه آل طه
قیمت : از 160 هزار تومان تا 400 هزار تومان
مکان رویداد : تهران

در سالهای اخیر حجم داده های دیجیتالی به شدت رشد داشته است. بخش اعظم این داده ها، داده های بی ساختار و پیچیده ای هستند که برای مدیریت شدن با سیستم های رابطه ای سنتی اصلا مناسب نیستند. این داده‌هاي بی‌ساختار شامل هر چیزی هستند: ‌از فایل‌هاي متنی، اطلاعات حسگرها، داده‌هاي تولید‌شده توسط کاربران، پیام‌هاي متنی، صدا، عکس و بسیاری از موارد دیگر.

یافتن داده مورد نظر برای یک کاربری خاص از میان انبوه داده ها، همانند جستجوی سوزن در انبار کاه است. لذا ابزارهایی مانند Elastic search، apache lucene، apache solrو … مطرح شده اند که امکان جستجوی با بازدهی مناسب در میان انبوهی از دادگان را به ما می دهند.

این داده می تواند یک داده خام مورد نظر و یا خروجی تحلیل حجم زیادی از اطلاعات باشد. در این خصوص عموما به کمک زبان های برنامه نویسی و ماژولهای هوش مصنوعی اقدام به تحلیل و استخراج دانش مورد نظر از اطلاعات می کنیم. از میان ابزارهای فوق Elastic Search با در اختیار قرار دادن ماژول ها و ابزارهای جانبی بسیار و بعلاوه ارتباط بسیار مناسب با زبان های برنامه نویسی و معماری سرویس گرا، ابزاری به روز برای این منظور به حساب می آید.

در این دوره ۳۲ ساعته سعی بر آن است که مخاطب در قالب یک دوره عملی با مفاهیم جستجو و تحلیل کلان داده ها و به خصوص داده های بی ساختار آشنا شده و مقدمات پیاده سازی stack کامل elastic search را برای پروژه های سطح متوسط تجربه نماید.

 

دسته :  سایر رویدادها

دیدگاه ها